Venedik

Türk vatandaşlarının yurt dışında en çok gittikleri şehirlerden birisi olan Venedik, İtalya’bir kenti ve gondollarıyla ünlü popüler bir turistik merkezdir.

Venedik Nerededir?

Venedik kenti yukarıda yazdığımız gibi bir İtalyan kentidir ve Türk vatandaşlarının en çok gittikleri tatil yörelerinden birisidir.

Venedik kentine Türkiye’den THY ile her gün 3 defa uçak kalkmaktadır. Yolculuk süresi minimum 3 saat sürmektedir. Marco Polo Hava limanı‘na indikten sonra çıkışta üzerinde “Public transportation tickets” yazan bankolardan şehir merkezine giden otobüsler için bilet satın alabilirsiniz. Tek kişilik bilet fiyatları ise 8 euro civarındadır. Tabi bilet fiyatları gittiğiniz zamana göre değişkenlik gösterebilir.

Bineceğiniz otobüslerin ise oldukça konforlu ve rahat olduğunu söylemeliyiz. Ancak otobüsler belli bir noktaya kadar gidebilmektedir. Şehir içinde otobüslerin dolaşmasına izin vermedikleri için otobüsten indikten sonra yayan olarak gitmek istediğiniz yere gitmelisiniz.

Not: İstanbul’dan kendi aracıyla gitmek isteyenleri ise 1700 km lik bir yolculuk beklemektedir. Yaklaşık olarak 18 saat yol sürmektedir.

Venedik'e Nasıl Gidilir?
Venedik’e Nasıl Gidilir?
Oy Ver

Yorum yapın