Johannesburg Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Nasıl Gidilir

Johannesburg Havaalanı (O. R. Tambo Uluslararası Havalimanı) şehir merkezine Nasıl Gidilir, ulaşım seçenekleri nelerdir?

Johannesburg Havaalanı Nasıl Gidilir

Biz her ne kadar bu sayfaya Johannesburg hava alanı yazsak ta asıl adı O. R. Tambo Uluslararası Havalimanıdır.

Şehir Merkezi Havaalanı Arası Kaç Km
25 km (Trafik yoğunluğuna göre 45-50 dakika sürüyor)
Şehir Merkezinden Hava alanına
Özel taksiler, otobüsler ve Gautrain isimli trenler ile gidiş gelişler bulunmaktadır.
Taksi
Johannesburg kentinden sadece yasal taksiler sarı renklidir. Bundan dolayı mutlaka Sarı taksilere binmeye çalışın. Hava alanı dışında çalışan korsan taksiler hakkında iyi şeyler söylenmemektedir. Ayrıca Taksi yerine Uberi de kullanabilirsiniz.
Otobüs
Şehirde otobüs ile hava limanına taşıma işlemleri olsa da çok güvenilir değil. Taksi yada Gautrain isimli trenler daha güvenilirdir.
Tren
Eğer tren ile gitme gibi bir niyetiniz varsa hava alanından şehir merkezine Gautrain isimli trenleri kullanabilirsiniz. Trenler şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakika yani yarım saatte gidiyor ve ücret olarak 160 Rand isteniyor.
Şehir içi Ulaşım
Kentte şehir için ulaşım için akıllı kartlardan almanız ve Rea Vaya isimli otobüs hattını kullanmanız gerekiyor. Johannesburg Üniversitesi Kingsway Kampüsü, Carlton Centre ve Park Station civarından akıllı kart alabilirsiniz. Son olarak kart alırken yanınızda pasaportunuz olsun mutlaka.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın