Erzurum

Erzurum Nerede, Nasıl Gidilir?– Erzurum, 760 bin nüfusu ile Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir kenttir. Bu haliyle ülkemizin en kalabalık 29. büyük şehridir. İlimize bağlı 21 ilçe bulunur. Burada gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Erzincan, Bayburt, Ağrı, Muş, Ardahan, Artvin ve Rize şehirleri ile komşudur.

Erzurum Nasıl Gidilir?

Uçakla
Erzurum il merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta Erzurum Havalimanı bulunur. Buraya baştan büyük şehirler olmak üzere birçok yerden direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanına ulaştıktan sonra şehiriçi servisleriyle de merkeze ulaşmanız mümkündür.
Otobüsle
Erzurum Otogarı Erzurum kent merkezinde bulunur. Buraya yıl boyunca ülkemizin neredeyse tüm şehirlerinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere büyük şehirlerden buraya direk ulaşım sağlayan otobüs firmaları bulunur. Erzurum ilimize ulaşmak için en kolay yöntem Otobüsle yapılmaktadır.
Trenle
Erzurum kent merkezinde tren garı bulunur. Bu gara gün boyunca birçok tren seferi yapılmaktadır. Burada Burada  Erzurum’un Erzincan, Sivas, Kayseri, Ankara (Doğu Ekspresi) ve Kars (Doğu Ekspresi) illeri direk tren seferleri yapılmaktadır. Bunun dışında diğer şehirlerden aktarmalı olarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Erzurum şehrimizde deniz ile bağlantısı bulunmamaktadır. Bu nedenle Deniz yolu ile ulaşım yapılmıyor.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Erzurum’a çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  • Erzurum İstanbul arası mesafe 1242 km
  • Erzurum Ankara arası mesafe 876 km
  • Malatya Erzurum arası yaklaşık 420 kilometre
  • Trabzon Erzurum arası yaklaşık 284 kilometre
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın