Edirne

Edirne Nerede, Nasıl Gidilir?– Edirne, yaklaşık 400 bin nüfusu ile Marmara Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Bu şehir, Trakya bölgesinin en popüler kentlerinden biridir. Burada gezilecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur.

Edirne Nasıl Gidilir?

Uçakla
Edirne ilimizde havaalanı bulunmamaktadır. Şuan burada bir havaalanı projesi bulunmaktadır. Buraya en yakın havaalanı İstanbul’da bulunur.
Otobüsle
Edirne otogarı kent merkezinde bulunur. Buraya başta yakın ve büyük şehirler olmak üzere çok sayıda şehirden otobüsle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada şehirler arası çalışan çok sayıda otobüs firması bulunur. Buraya ulaşmanın en kolay yolu otobüslerdir. Ayrıca buradan Avrupa’ya otobüsle geçiş yapabilirsiniz.
Trenle
Anadolu’yu Balkanlar ve Avrupa’ya bağlayan demiryolu hattı Edirne ilimizde geçmektedir. Buraya trenle ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Demiryolu ile bağlantısı bulunan tüm şehirlerden ister direk isterse aktarmalı olarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirne tren istasyonu kent merkezinde bulunur.
Gemiyle
Edirne ilimize en yakın liman, Keşan ilçesi Mecidiye beldesindeki İbrece Limanıdır. Buraya birçok yere deniz yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Edirne’ye çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirne ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  • Tekirdağ Edirne arası yaklaşık 142 km
  • İstanbul Edirne arası yaklaşık 238 km
  • Ankara Edirne arası yaklaşık 688 km
  • Bursa – Edirne arası yaklaşık 470 km
  • İzmir – Edirne arası yaklaşık 800 km
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın