Cape Town’dan Ümit Burnuna Ulaşım, Nasıl Gidilir

Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’dan Ümit Burnuna Ulaşım, Nasıl Gidilir hakkında bilinenleri yazalım ve gezilecek yerlerin başında gelen Ümit Burnunu mutlaka görün.

Cape Town’dan Ümit Burnuna Nasıl Gidilir

Başkent Cape Town kentinden Ümit Burnuna gidebilmek için farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

Cape Town Ümit Burnu Arası Kaç Km
Kara yoluyla 70 km (Trafik yoğunluğuna göre 1.5 saat sürüyor)
Araç Kiralayarak ya da Taksiyle
Cape Town kentinde pek çok araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Kaldığınız hotelden bile yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Ya da Taksi ile gidebilirsiniz. Tabi bu bizim okta önerdiğimiz bir şey değil.
City SightSeeing Otobüsleri ile
City SightSeeing Tur otobüsleri ile Ümit Burnuna sadece 530 Rand ödeyerek gidebilirsiniz. Turizm şirketlerinin özel turlarına nispeten daha ucuz ve güvenilirdir. Hemen her yeri görme imkanınız vardır. Sadece Boulder’s Beach’e geldiğiniz zaman ekstra plaj giriş ücerti istiyorlar.
Özel Turlar
Cape Town kentinden Ümit Burnuna giden çok sayıda şirketin özel turu bulunmaktadır. Eğer ekonomik gücünüz yetiyorsa ücreti 990 Rand olan Cape Point Route seyahat şirketi ile gidebilirsiniz.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

“Cape Town’dan Ümit Burnuna Ulaşım, Nasıl Gidilir” üzerine bir yorum

  1. Merhaba 13-16 Şubat Cape Town da olacağım. Ümit burnu turu yapmak istiyorum ama otobüs veya grup turlar yerine özel bir tur alqbilşrmiyim. 4 kişiyiz. Şehir merkezinde böyle turlar satan firmalar var mı.

Yorum yapın