Bursa

Bursa Nerede, Nasıl Gidilir?– Bursa yaklaşık 3 milyon nüfusu ile Marmara Bölgesinde yer alan tarihi bir kenttir. Nüfusu olarak ülkemizin en kalabalık 4. büyük şehridir. Bu şehir, sanayi, turizm,  Ticaret ve tarım kenti olarak bilinir. Burada gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur.

Bursa Nasıl Gidilir?

Uçakla
Bursa il merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer alan Yenişehir havaalanı bulunur. Buraya ülkemizin birçok şehrinden uçabilirsiniz. Muazzam bir havaalanı olup gün boyunca çok sayıda uçak seferi yapılmaktadır. Havaalanından merkeze giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.
Otobüsle
Bursa Otogarı, Bursa kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunur. Ülkemizin başta büyük şehirlerinden olmak üzere birçok şehirden farklı otobüs firmalarıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da İstanbul üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogardan kent merkezine ulaşmak için ise burada kalkan şehiriçi araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Bursa ilimizde deniz yolu ulaşımı oldukça canlıdır. Özellikle Mudanya-Güzelyalı, İstanbul-Yenikapı hattı ile buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Bursa şehrimiz diğer şehirlerle demiryolu bağlantısı bulunmadığı için buraya trenle ulaşmak mümkün değildir.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Bursa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  • İstanbul Bursa arası yaklaşık 245 kilometre
  • İzmir Bursa arası yaklaşık 330 kilometre
  • Ankara Bursa arası yaklaşık 385 kilometre
  • Kocaeli Bursa arası yaklaşık 150 kilometre
  • Eskişehir Bursa arası yaklaşık 150 kilometre
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın