Bilecik

Bilecik Nerede, Nasıl Gidilir?- Bilecik, yaklaşık 220 bin nüfusu ile Marmara Bölgesinde bulunan bir tarihi kenttir. Bilecik, Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunmaktadır. Burada gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Bilecik denilince akla ilk olarak Söğüt ilçesi gelmektedir. Osmanlı Devleti’nin kurulduğu yerdir.

Bilecik Nasıl Gidilir?

Uçakla
 Bilecik kentimizde havaalanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın Bursa Yenişehir Havaalanı bulunur. Burada aktarma yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Otobüsle
Bilecik’e başta yakın ve büyük şehirler olmak üzere buraya çok sayıda otobüs firması çalışmaktadır. Bilecik otogarı şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunur. Buraya gönül rahatlığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Bilecik şehrinde hızlı tren istasyonu ve tren garı bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 9 km uzaklıkta bulunan istasyona gün içerisinde çok sayıda tren seferi yapılmaktadır. Ankara-İzmir tren seferi her gün buradan geçmektedir. Bilecik tren istasyonundan H1 nolu dolmuş hattı ile kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Bilecik, herhangi bir denizle bağlantısı olmadığı için burada deniz yolu ulaşımı yapılmamaktadır.
Özel aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Bilecik’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bilecik ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

Bilecik il merkezi;

  • Bursa iline 95 km
  • Eskişehir iline 80 km
  • Kütahya iline 110 km
  • İstanbul’a ise 250 km uzaklıkta bulunur.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın