Belgrad Havalananından Şehir Merkezine Ulaşım

Belgrad Havalananından Şehir Merkezine Ulaşım, Nasıl Gidilir konusunda sizlere bu sayfada bilgilendirici bir şeyler karalamak istiyoruz. Tabi gittiğiniz zamana göre değişiklikler gösterebilir.

Havalimanı şehir merkezi arası

Nikola Tesla Hava limanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 20 km var ve normal şartlarda yol yarım saat sürüyor denilse de, genelde otobüs güzergahlarına göre 1 saat kadar sürmektedir. Ona göre zamanınızı ayarlayınız.

Otobüsle : Şehir merkezine A1 ve 72 numaralı otobüsler gitmektedir. A1 numaralı otobüs bizdeki Havaş gibidir. Slavia Square meydanına kadar sizi götürmektedir. Her 20 dakikada bir kalkar ve 300 dinar ister. 72 numaralı otobüs ise hava alanından çıktıktan sonra ikinci kata çıkarak görebilirsiniz. Bileti büfeden ucuza alabilirsiniz. 90 dinar gibi bir şeydi. Ancak otobüs içinden alırsanız 180 dinar ödemek zorunda kalırsınız.

Taksiyle : Hava limanı çıkışında Taxi info denilen yerler var. Onlardan fix ücretle taksi bileti alıp şehir merkezine gidebilirsiniz. Ancak şehir merkezinden hava alanına taraf böyle bir hizmet olmadığı için mutlaka pazarlık yapmalısınız. Hava limanından şehir merkezine taksiyle gitmek için Taxi infodan alırsanız 100 lira gibi bir şey verirsiniz. Ancak şehir merkezinden hava alanına taksiyle gelmek için biraz pazarlık yapın.

Belgrad Havalananından Şehir Merkezine Ulaşım
Belgrad Havalananından Şehir Merkezine Ulaşım
Oy Ver

Yorum yapın