Balıkesir

Balıkesir Nerede, Nasıl Gidilir?- Balıkesir, 1 milyonu aşan nüfusu ile Marmara bölgemizde bulunan bir kenttir. Balıkesir ilimiz toprakların bir kısmı da Ege Bölgesinde bulunmaktadır. Zeytin ağaçları, muazzam manzarası, köyleri, denizi ile her şey tek kelime ile harika bir kenttir. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir.

Balıkesir Nerede, Nasıl Gidilir?

Uçakla
Edremit ilçe merkezine 4 km uzaklıkta yer alan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı bulunur. Buraya başta büyük şehirlerden olmak üzere birçok yerden hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu havaalanı il merkezine yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunur. Burada kent merkezine ulaşmak için servisler bulunur.
Otobüsle
Balıkesir’in Merkez ilçesinin Ayşebacı köyünde yer alan Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali bulunur. Bu terminal kent merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunur. Buraya ülkemizin birçok noktasında farklı otobüs firmalarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı şehirlerden ise aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Balıkesir kent merkezinde Balıkesir Garı bulunmaktadır. Demiryolu bağlantısı bulunan birçok şehirden buraya trenle ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir-Balıkesir arası her gün buraya seferler yapılmaktadır.
Gemiyle
Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere denizle kıyısı bulunan birçok şehre gemi veya vapurla ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan Edremit ilçesine yaklaşık 2,5 saat vapur yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Balıkesir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Balıkesir ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  • Manisa Balıkesir arası yaklaşık 140 kilometre
  • İzmir Balıkesir arası yaklaşık 180 kilometre
  • Bursa Balıkesir arası yaklaşık 150 kilometre
  • İstanbul Balıkesir arası yaklaşık 390 kilometre
  • Aydın Balıkesir arası yaklaşık 280 kilometre
  • Muğla Balıkesir arası yaklaşık 375 kilometre
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın