Aydın

Aydın Nerede, Nasıl Gidilir?-Aydın, 1 milyonu aşan nüfusu ile Ege Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Burada birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Efeler diyarı olarak bilinen Aydın’a yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist uğrar.

Aydın Nasıl Gidilir?

Uçakla
Aydın şehrimizde Havaalanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın havaalanı  Adnan Menderes Havaalanıdır. Buraya aktarmalı olarak Aydın ilimize karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Otobüsle
Aydın kent merkezine oldukça yakın bir konumda Aydın otogarı bulunur. Buraya birçok şehre direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı şehirlere İstanbul, Ankara, İzmir veya Antalya üzerinde aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada birçok otobüs firması çalışmaktadır.
Trenle
Aydın ilimizde Söke, Germencik, İncirliova, Aydın Merkez, Köşk, Sultanhisar, Nazilli, Kuyucak ve Buharkent ‘de istasyonlar bulunur. Buraya demiryolu bağlantısı bulunan şehirlerle tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Aydın ilimizde Kuşadası Limanı bulunur. Bu liman üzerinde birçok yere deniz yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Aydın’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Aydın ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  • Muğla – Aydın arası yaklaşık 130 kilometre
  • İzmir – Aydın arası yaklaşık 195 kilometre
  • İstanbul – Aydın arası yaklaşık 730 kilometre
  • Bursa – Aydın arası yaklaşık 440 kilometre
  • Ankara – Aydın arası yaklaşık 600 kilometre
  • Eskişehir – Aydın arası yaklaşık 470 kilometre
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın