Adıyaman

Adıyaman Nerede, Nasıl Gidilir?- Adıyman, yaklaşık 600 bin nüfusu ile Güneydoğu Bölgesinde yer alan tarihi bir kenttir. Burada gezilip görülecek çok sayıda doğal güzellik alanı ve tarihi yapı bulunur.

Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Uçakla
Adıyaman kent merkezine yaklaşık 28 km uzaklığında Adıyaman Havalimanı bulunur. Buraya başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok şehirde havayolu ile uçuş sağlayabilirsiniz.
Otobüsle
Adıyaman merkezinde otogar bulunur. Burada çok sayıda otobüs firması çalışmaktadır. Başta büyük şehirler olmak üzere ülkemizin birçok noktasında direk veya aktarmalı olarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Adıyaman ilimize yaklaşık 63 km uzaklıkta bulunan Gölbaşı ilçesinde Tren istasyonu bulunur. Birçok yerden buraya tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Adıyaman ilimizde deniz ve göl bulunmamaktadır. Fakat burada Ülkemizin en büyük barajı olan Atatürk Barajı Bulunur. Bu baraj üzerinde tekne ve feribot seferleri yapılmaktadır. Baraja sınır olan il ve ilçelere feribot ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Adıyaman’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Adıyaman ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  • Diyarbakır, Adıyaman arası 251 km
  • Gaziantep, Adıyaman arası 153 km
  • Adana, Adıyaman arası 356 km
  • Mersin, Adıyaman arası 437 km
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Oy Ver

Yorum yapın