Adalara Nasıl Gidilir?

İstanbul’da yaşayanların özellikle hafta sonları nefes almak için kaçamak yaptıkları Kınalıada, Büyükada, Burgazada, Heybeliada, Yassıada, Sedef Adası, Sivriada, Tavşan Adası ve Kaşık Adası gibi adalara nasıl gidileceğini yazacağız. Adalar son zamanlarda hafta sonları ve tatil zamanlarında büyük ilgi çekmekte ve haliyle hayli dolu olmaktadır.

Adalar Ulaşım

Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada gibi adalara kara yolu üzerinden gidemezsiniz. Deniz yolu ile ulaşım sağlamak zorundasınız. Zaten Adaların içinde resmi araçlar hariç normal bir araba kullanmak yasaktır. Tabi bisikletler ve akülü motorlar hariç tutulmaktadır.

Burgazada Nasıl Gidilir?

Kabataş ve Kadıköy üzerinden gidebilirsiniz. Şehir hatları sayesinde Kadıköyden Burgazadaya her yarım saatte bir gidebilirsiniz. Kabataş üzerinden ise yaklaşık olarak 1 saat civarında bir yol sizi beklemektedir.

Yeşilköy ü-zerinden ise 1 saat 25 dakika içinde Mavi Marmara firması ile gidebilirsiniz.

Bostancı üzerinden ise şehir hatları vapuruna binip 1 saat 10 dakika içinde Burgazadaya ulaşabilirsiniz.

Büyükada Nasıl Gidilir?

Kabataş : Mavi Marmara ve Dentur motorlarını kullanarak Büyükadaya 1 saatte gidebilirsiniz. Eğer vapur Heybeliadaya gidip oradan geçerse ekstra 15 dakika daha yolculuk sürecektir. Uygun fiyata gitmek isterseniz eğer, şehir hatlarına binip Kadıköy, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada duraklarını boyunca gidebilirsiniz.

Bostancı üzerinden Mavi Marmara firmasıyla sadece yarım saatte Büyükadaya hzlı bir şekilde gidebilirsiniz. Şehir hatlarını tercih ederseniz ğer yolculuğunuz 40 dakika sürecektir.

Yalova: Yalova üzerinden gelenler Dentur firması ile 1 saate gelebilir.
Avcılar: Avcılardan gelenler ise 2 saat yolculuk beklemektedir.

Kartal: Tek alternatif Prenstur firmasıdır. Yarım saat içinde büyük adaya varabilirsiniz.

Eminönü, Karaköy ve Kadıköy : Turyol firması ile Eminönü’nden 1 saat 15, Karaköy’den 1 saat 10, Kadıköy’den ise 50 dakikada varabilirsiniz.

Bakırköy : Buradan sadece Turyol vapuru kalkmaktadır. Yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Yeşilköy : Mavi Marmara firmasına binerek 2 saatte Büyükada’ya gidebilirsiniz.

Heybeliada Nasıl Gidilir?

Kartal üzerinden gelenleri yarım saatlik bir yolculuk beklemektedir.
Kabataş ve Kadıköy : Şehir hatlarına bindiğinizde eğer Kadıköy üzerinden geliyorsanız 1 saat 20 dakika, Kadıköyü pas geçerse 1 saat 10 dakika mesafe sürmektedir. Kadıköy’den direk gelirseniz ise 1 saat yolculuk sizi beklemektedir.

Kabataş’tan Heybeliada’ya en hızlı yolculuk için Mavi Marmara veya Dentur’u tercih edebilirsiniz. Çünkü iki firmanın Heybeliada seferi 1 saat sürüyor.

Yeşilköy : Mavi Marmara firmasına binerek 1 saat 40 dakika içinde Heybeliadaya ulaşabilirsiniz.

Yalova ve Avcılar : Dentur motorları ile Büyükada’ya gelip Heybeliada’ya varmanız 1.5 saat sürmektedir. Avcılar’dan ise aynı firma ile yine 1 saat 45 dakikada Heybeliada’ya ulaşacaksınız.

Bostancı : Şehir hatlarına binip sadece 1 saat içinde varabilirsiniz.

Kınalıada Nasıl Gidilir?

Kabataş : Şehir hatlarına binerek 50 dakika içinde varabilirsiniz.

Eminönü, Karaköy ve Kadıköy : Kınalıadaya varmak için Turyol firmasına binip Karaköy’den 45, Eminönü’den 50, Kadıköy’den ise 25 dakikada gidebilirsiniz.

Avcılar : Dentur firması ile yolculuk 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Yeşilköy : Yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika içinde kınalı adaya varabilirsiniz.

Kadıköy ve Kabataş : Eğer şehir hatları Kadıköy’e uğrarsa 50, uğramazsa 40 dakika içinde Kınalıada’ya varıyor. Kadıköy’den üzerinden ise ulaşım 30 dakika sürmektedir.

Bostancı : Kınalıada 25, Burgazada üzerinden 35 dakika içinde varabilirsiniz.

Oy Ver

“Adalara Nasıl Gidilir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın