İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir ve ulaşım yolları hakkındaki farklı seçenekleri yazalım. Ayrıca yeni hava alanının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel olarak bir açılış günü olduğunu da belirtelim.

İstanbul Hava alanına Nasıl Gidilir?

Nasıl gidilir sorusuna cevap vermeden önce, öncelikle bu kadar büyük bir yapıyı ve hizmeti bize kazandırdığı için Cumhurbaşkanımız sayı Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye gerçekten teşekkür ediyoruz.

Yeni hava alanı İstanbul Avrupa yakasında yer almakta olup, kentin hemen her önemli noktasından buraya ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Her nerede olursanız olun otobüs, taksi, özel araç, metro ya da metrobüsle bir şekilde buraya gelebilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım : Şuan için metrobüs çalışmaları devam etmektedir. 2019 yılı itibariyle Metrobüs hattının faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Özel Araç : Taksim meydandan yeni hava alanına yaklaşık olarak 45 km mesafe bulunmaktadır. Gidiş gelişe göre benzin bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca yeni hava limanı otoparkları ise ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tabi yıl sonuna kadar.

Otobüsle ile Ulaşım : Havaş ve diğer otobüs imkanları ile hava limanına en yakın mesafeden yani Sirkeciden 18 lira karşılığında gidebilirsiniz. Tabi diğer ulaşım noktalarından fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Hatlar ise şöyledir : Beylikdüzü Tüyap, Otogar, Bakırköy,Beşiktaş, Alibeyköy Cep Otogarı, Kadıköy, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Bahçeşehir, Mahmutbey Metro, Halkalı ve Mecidiyeköy.

Metro ile Ulaşım : Mevcut durumda, yani 2018 yılı itibariyle Metro çalışmaları daha bitmemiştir. Bundan dolayı metro ile gidemezsiniz. Ancak 2019 yılı itibariyle Gayrettepe hattı aktif olacağı için metro ile gidiş gelişler başlayacak.

Oy Ver

Yorum yapın